Povodom 767. obljetnice grada Križevaca i Dana grada, u srijedu, 24. travnja 2019., na svečanoj sjednici, gradonačelnik Križevaca Mario Rajn dodijelio je zahvalnicu Grada Križevaca umirovljenom križevačkom vladiki, mons. Nikoli Kekiću. Zahvaljujući vladiki Kekiću na pastoralnom i društveno-kulturnom djelovanju, gradonačelnik Rajn je tom prigodom istakao višegodišnje zauzimanje i rad vladike Nikole Kekića za obnovu grkokatoličke katedrale Presvete Trojice, koja je ures i ponos Križevaca, zatim monumentalne biskupske rezidencije, spomeničke knjižnice i muzeja te za brojne pohode gradu, kada je predvodio svečana bogoslužja u katedrali, kao i dobru suradnju s gradskim vlastima. Na svečanosti, na kojoj su nazočili brojni uglednici iz društvenog i javnog života Republike Hrvatske, Koprivničko-križevačke županije, gradova i općina, dodijeljene su nagrade i drugim ovogodišnjim zaslužnim pojedincima i društvima. Zajedno s vladikom Nikolom svečanoj sjednici je bio nazočan i novi ordinarij mons. Milan Stipić.  Čestitamo!

SLIKE: