U četvrtak, 4. travnja 2019., novoimenovani apostolski administrator mons. Milan Stipić, u pratnji eparhijskog kancelara i tajnika o. Livija Marijana, pohodio je gradonačelnika Križevaca gospodina Marija Rajina. U srdačnom susretu gradonačelnik Rajin je u ime Poglavarstva grada Križevaca i svih Križevčana izrazio mons. Stipiću radosne čestitke na imenovanju za ordinarija Križevačke eparhije, čija katedrala i biskupska rezidencija rese drevni hrvatski kraljevski grad Križevci i na što su Križevčani osobito ponosni. Izrazio je spremnost grada da se u suradnji s Križevačkom eparhijom pristupi izradi zajedničkih projekata u svrhu prezentacije i promocije bogate kulturne i sakralne baštine grkokatoličke katedrale te biskupskog dvora s arhivom i muzejom u njemu. Križevačka grkokatolička katedrala Presvete Trojice je ponos i znamenitost grada Križevaca i cijelog tog kraja. Gradonačelnik je izrazio spremnost Grada da se uključi u organizaciju svečanosti uvođenja u službu ordinarija mons. Milana Stipića, koja će se održati u subotu, 13. travnja, kada će se u Križevce sliti brojni vjernici sa svih strana Hrvatske, kao i mnogobrojni biskupi i drugi uvaženi gosti. Mons. Stipić se zahvalio na čestitkama i spremnosti Grada Križevaca da pomogne oko organizacije svečanosti njegova uvođenja u službu, istaknuvši kako se raduje suradnji s gradonačelnikom i poglavarstvom u promociji grada i radu na boljitku svih građana Križevaca zajedno s rimokatoličkim svećenicima u gradu, sestrama Bazilijankama i osobito s Katedralnim zborom koji je postao priznat i poznat i izvan Križevaca i koji redovito uveličava blagdanska slavlja u katedrali.  Monumentalna katedrala i biskupska rezidencija trebaju jesu i trebaju biti u službi duhovnog i kulturnog napretka ovoga staroga povijesnoga grada, a Križevačka eparhija će svakako to podupirati. Križevci su od 1777. godine sjedište biskupa za sve katolike grčkoga (bizantskoga) obreda, najprije na području južnoslavenskih zemalja u Habsburškoj monarhiji, kasnije i dviju jugoslavenskih država, a danas za sve grkokatolike na području Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Slovenije. Iz praktičnih razloga nakon Drugog svjetskog rata biskupi rezidiraju u Zagrebu, ali se duhovno-liturgijski život u katedrali redovito odvija, osobito na značajne blagdane, a svećenici i vjernici, kao i biskup često i rado pohađaju svoju katedralu koja krasi grad Križevce.