Četvrte nedjelje Velikoga posta, 31. ožujka 2019., novoimenovani apostolski administrator Križevačke eparhije mons. Milan Stipić pohodio je grkokatolike u Dalmaciji i služio Božansku liturgiju u crkvi Svetoga Duha u splitskom starom gradu, gdje se inače svake zadnje nedjelje u mjesecu na bogoslužje grkokatolici okupljaju. Uz mons. Stipća suslužio je fra Ivan Ćupić, župnik Mirlovića, a posluživao grkokatolički bogoslov iz Slovačke koji je na studiju u splitu čitač Jan Jakubov. Mons. Stipić je u homiliji tumačio duboki smisao i poruku ove velikoposne nedjelje na temelju Markova izvješća o izliječenju ospjednutoga mladića kojega je zloduh napadao te bacao u vatru i oganj, a što ima svoje dublje simboličko i poučno značenje za kršćanski život. "Zli koristi dvije krajnosti u našim životima, a koje možemo prepoznati u simbolici vatre i vode, da nas pokuša uništiti. Često se priklanjamo krajnostima i neumjerenostima u životu, a Krist nas uči upravo putu umjerenosti, suzdržavanja i duhovno-tjelesne ravnoteže. On nam želi dobro jer je Čovjekoljubac. Post i molitva su dva nezamjenjiva oruđa kojima pobjeđujemo zlo, neumjerenosti i krajnosti koje nas ruše i kao ljude i kao kršćane, a to su i dva jedina dara koja istinski možemo pokloniti Bogu na čast kao naše 'duhovno bogoštovlje', kako nas uči sveti Apostol. Iz tih darova i iz te naše žrtve rađaju se onda druga dobra: pomaganje bližnjima, bilo u materijalnom, bilo u duhovnom smislu, kada kao dobri, umjereni i zauzeti ljudi širimo oko sebe solidarnost, blagost i ljubav" - rekao je mons. Stipić. Ujedno je pozvao i sve dalmatinske grkokatolike da dođu u Križevce, u subotu 13. travnja, na njegovo svečano uvođenje u službu ordinarija. Vjernici koji su se okupili radosno su čestitali mons. Stipiću na promaknuću, ponosni što je upravo on bio godinama dušobrižnik za dalmatinske grkokatolike kao župnik Kričaka.