U Nedjelju o samarijanki, 29. travnja 2018., u manastirskoj kapeli Sestara vasilijanki u Osijeku, položila je doživotne zavjete Myroslava s. Teodozija Mostepaniuk. Liturgijsko slavlje je predvodio profesor KBF-a u Zagrebu o. Taras Barpčevski uz paroha osječke parohije Hrista Carja o. Ljubomira Sturka te vikara Grkokatoličkog vikarijata Bosne i Hercegovine Križevačke eparhije o. Miroslava Krnješina. U propovijedi o. Taras je protumačio obred polaganja zavjeta koji se odvijao nakon Malog ulaza. Sestra je molila u prostraciji, pokrivena crnim platnom, simbolom odreknuća od svijeta. Nakon toga u odgovorima na pitanja glavnog služitelja potvrdila je da polaže zavjete slobodno i svijesno te pred otvorenom darohranilnicom izrekla prisegu. Kao simbol doživotnog sjedinjenja s Kristom i monaškom zajednicom sestra je dobila blagoslovljeni prsten, monaška Pravila, krunicu i upaljenu svijeću. O. Taras je također povezao ovaj događaj s nedjeljnim evanđeljem o Samarijanki koja nalazi u Kristu nepresušni izvor žive vode te konačan odgovor na svoju potragu za ljubavlju i smislom života. Čestitamo!