Na Tominu nedjelju, 8. travnja 2018. u samostanskoj kapeli Sestara vasilijanki, koja je ujedno parohijalna crkva Hrista Carja u Osijeku, prvu pricest je primio Leon Sopka. Leon se duže vrijeme pripremao za ovaj dogadjaj, polazeći katehezu kod s. Tatjane Fine te aktivno sudjelujući na nedjeljnim i blagdanskim bogosluženjima kao poslužitelj. Nakon Božanske liturgije Leon je uputio riječi zahvale Gospodu Isusu kojega je primio u svetoj Tajni euharistije te svojim roditeljima za dar života i vjere čime je ganuo sve prisutne do suza. U ime parohijalne zajednice prvopričesniku je čestitao je paroh o. Ljubomir Sturko te Julija Martinjuk i obitelj Žagar. Želimo Leonu obilje Božjeg blagoslova, da raste u ljubavi prema Gospodu i Crkvi (S. Miroslava M.)