U utorak, 13. veljače 2018., u vijećnici Mjesnog odbora Petrovci, uposlenici programa “ZAŽELI“ s područja naselja Petrovci skupa s petrovačkim župnikom mr. sc. Vladimir Sedlakom obilježili su po prvi puta svjetski dan bolesnika prigodnom susret-radionicom. Svjetski dan bolesnika obilježava se svake godine 11. veljače ili približnim danom, u mnogim zemljama diljem svijeta, a utemeljio ga je Papa Ivan Pavao II. 1992. godine kako bi skrenuo pozornost na bolesnike i njihovo ljudsko dostojanstvo - koje prozlazi iz činjenice da je čovjek stvoren na sliku Boga živoga (Imago Dei). Svrha obilježavanja ovog Dana je podizanje svijesti šire javnosti o potrebama bolesnika i osoba s posebnim potrebama unutar društva, a župna zajednica je tu pozvana biti “glas vapijućeg  u pustinji“. Namjera je i prisjetiti se, te zahvaliti svima onima koji skrbe o bolesnicima, a to su zdravstveni i nezdravstveni radnici te brojni drugi djelatnici i volonteri koji svojim plemenitim radom brinu o potrebama bolesnih što je u svom izlaganju istakao o. Vladimir koji je pri završetku susreta svim djelatnicama podijelio primjerak poruke pape Franje upućene za svjetski dan bolesnika. Slijedeći smjernice onoga što se ustanovljenjem svjetskoga dana bolesnika u društvu htjelo postići, na prijedlog župnika, a u dogovoru s voditeljicom projekta “Zaželi“ za područje općine Bogdanovci, gđom  Karmelom Kapular i asistenticom gđicom Irenom Nađ, ovaj dan je prigodno i svečanije obilježen u Petrovcima (VS).