Vjernici Križevačke grkokatoličke eparhije, predvođeni umirovljenim vladikom Nikolom Kekićem, sudjelovali su na hodočašću u Svetu Zemlju – Izrael od 14. – 21. svibnja 2019. godine. Na hodočašću je sudjelovalo i dvadesetak križevačkih vjernika uglavnom rimokatoličkog obreda koji su se pridružili vjernicima iz Zagreba, Žumberka, Osijeka, Vukovara i Slavonskog Broda. Stručni vodič bio je dr.sc. fra Božo Lujić, teolog, bibličar, germanist, prevoditelj i sveučilišni profesor Staroga Zavjeta, dok su pratitelji bili o. Mihajlo Simunović, katedralni župnik križevački, bogoslov Antonije Pajić, te predvoditelj pjevanja i suorganizator za križevačko područje, katedralni dirigent Ozren Bogdanović.
Cijeli članak i Fotogalerija (Prigorski list): https://prigorski.hr/foto-krizevcani-sudjelovali-na-eparhijskom-hodocascu-u-svetu-zemlju/?fbclid=IwAR0VCLwqmyRGVeDTWhaO997O_3WU9voMx74kJjhOyJ6NArCWe5Dm2wvIrwM