U nedjelju, 31. ožujka 2019., svečanom arhijerejskom liturgijom u grkokatoličkoj župi Blagovijesti presvetoj Bogorodici, u povijesnoj istoimenoj crkvici u Pribiću, proslavljeno je na vanjski i svečani način proštenje ove župe, uz prijenos liturgije na Hrvatskoj radio-televiziji. Liturgiju sv. Bazilija Velikoga, koja se inače služi nedjeljama tijekom Velikoga posta (Korizme) u grčko-slavenskom obredu, predslužio je umirovljeni vladika križevački Nikola Kekić, uz susluženje o. Željak Pajića, župnika Karlovca, o. Nenada Krajačića, župnika Pribića i Pećnog, o. Ivana Radeljaka, duhovnika Grkokatoličkog sjemeništa i o. Livija Marijana, đakona, eparhijskoga kancelara. Liturgiju je pjevao muški zbor Ćirilo-Metodova kora. U homiliji je vladika Kekić naglasio: "Vrijeme je Svete četrdesetnice ili korizme. To je sveto vrijeme u liturgijskoj godini koje traje 40 dana da se mi vjernici kroz to vrijeme obratimo, da se promijenimo na bolje, da svoju vjeru oživimo i učvrstimo, jednom riječju da u sebi obnovimo sliku Božju, da budemo prava ikona Božja. Svatko od nas mora raditi na sebi. Što rade voćari prije početka proljeća? Oni obrezuju svoj voćnjak. Odumrle grane odstranjuju, suvišne žive grane i grančice uklanjaju kako bi one preostale imale dovoljno svjetla da donesu sočne plodove. Lijepa je to slika iz Božje prirode da i svaki od nas svakodnevno iz sebe odstranjuje sve što nije dobro, da vrši duhovno obrezanje. Konkretno: ti što si zanemario nedjeljnju i blagdansku svetu liturgiju ili misu, nedjelja ti je kao i svaki drugi dan, ne poštuješ je kao Dan Gospodnji – trgni se i budi svjestan važnosti svoga susreta s uskrslim Kristom: da čuješ njegovu radosnu vijest i da te nahrani svojim Tijelom i svojom Krvlju, jer je i On sȃm irekao: “Ja sam kruh života... Ako ne jedete tijela Sina Čovječjega i ne pijete krvi njegove, nemate života u sebi” (Iv 6, 35, 53). Da li se svakodnevno moliš Bogu svome? Ujutro kad se ustaneš, prije i poslije jela, uvečer prije odlaska na spavanje? Ako i to ne činiš, a kažeš da si vjernik, onda sam sebi lažeš. Kakav je tvoj odnos prema roditeljima, rodbini, susjedima, prema kolegama na radnom mjestu, prema bilo kojem čovjeku, bez obzira na njegovu vjeru ili nevjeru, bez obzira na njegovu nacionalnu ili rasnu pripadnost? U tim našim međuljudskim odnosima mora nas voditi nadasve ljubav, poštivanje svakoga. Na tom polju, moramo svi mi priznati, mnogo griješimo i mnoge propuste činimo. Vrijeme je da se drugačije ponašamo. Jedino tako gradimo bolji svijet." Naglasio je kako i među onima koji sebe nazivaju vjernicima nažalost ima i nasilanika i ubojica, od onih koji ubijaju nerođenu djecu pod srcem majke, do onih koji ili u prometu, nepravednim gospodarenje ili čak  javnim blaćenjem drugih ubijaju. Da bismo svi mi kao vjernici i kao građani barem u nekoj mjeri postigli ono za čime težimo, moramo krenuti od sebe. Sebe u mnogočemu promijeniti na bolje, a onda će sve krenuti na bolje. Ali nemojmo pritom misliti da smo mi to sami od sebe u stanju učiniti. Nismo. Bez Božje pomoći neće ići" naglasio je vladika Kekić. Župnik Nenad Krajačić se na kraju zahvalio vladiki Kekiću na dosadašnjem upravljanju eparhijom i zaželio mu još mnoga ljeta kao umirovljenom biskupu. U slavlju su sudjelovali i KUD Žumberčana iz Zagreba koji su pjesmom poslije liturgije uzveličali veselo druženje svih nazočnih, međi kojima su bili i načelnik Općine Žumberak Zdenko Šiljak.