Hrvatski prijevod

KONGREGACIJA ZA ISTOČNE CRKVE
DEKRET
Budući da je kanonskim odreknućem od biskupske službe prečasnoga i preuzvišenoga gospodina Nikole Kekića, prema uredbi Kan 210 & 1 ZKPIC, Križevačka eparhija ostala sede vacante, Presveti naš Gospodin
Papa Franjo
primivši tu vijest, odlučio je 9. ožujka 2019., zajedno s niže potpisanim Kardinalom Prefektom ove Kongregacije, imenovati za spomenutu Eparhiju križevačku apostolskim administratorom prečasnog gospodina Milana Stipića, dosadašnjega župnika župe Preobraženja u Jastrebarskom iste eparhije,

kojemu se dodjeljuju sva prava i obveze koje spadaju na eparhijskoga biskupa, izuzev onih  koje su povezane sa svetim redom biskupstva. U liturgijskim slavljima isti Apostolski administrator imat će sve povlastice i insignije koje pripadaju dostojanstvu prvoga poslije biskupa i bit će spominjan kao vlastiti hijerarh.
Vrhovni svećenik je odredio da se izda i pošalje ova uredba.
Ne važi ništa suprotno od ovoga.
U Rimu, u sjedištu Kongregacije ta Istočne Crkve, 20. ožujka 2019.

Talijanski:

CONGREGAZIONE PER LE CHIESE ORIENTALI
DECRETO
Poichè dopo la rinuncia canonica al servizo vescovile del Reverendissimo ed Eccellentissimo Signor Nicola Kekic, a norma del can. 210 §1 CCEO, l’eparchia di Krizevci è rimasta vacante, il nostro Santissimo Signor
Papa Francesco
in udienza, il 9 marzo 2019, con il sottoscritto Cardinale Prefetto di questa Congregazione, ha deciso di nominare per suddetta Eparchia di Krizevci Amministratore Apostolico, il Reverendissimo Signor Milan Stipic, finora parroco della parrocchia di Trasfigurazione a Jastrebarsko della stessa eparchia, a cui si assegnano tutti i diritti e obblighi che spettano al vescovo eparchiale, tranne quelli che sono connessi al sacro ordine vescovile. Nelle celebrazioni liturgiche il medesimo Amministratore Apostolico avrà tutti i privilegi e insignie che appartengono alla dignità prima dopo il vescovo e sarà commemorato come gerarca proprio.
Il Sommo Pontefice ha ordinato di emanare e inviare questo decreto.
Nonostante qualsiasi cosa in contrario.
A Roma, nella Sede della Congregazione per le Chiese Orientali, 20 marzo 2019.