Na Mesopusnu subotu i blagdan sv. Šimuna Bogoprimca, 3. veljače 2018., u Konkatedrali sv. Ćirila i Metoda, vladika križevački Nikola Kekić rukopoložio je za đakona podđakona Livija Marijana, kancelara Križevačke eparhije i biskupskoga tajnika. Na svetoj liturgiji su sudjelovali svećenici Križevačke eparhije o. Željko Pajić, vikar žumberački i župnik karlovački, koji je ređenika doveo do oltara kao arhiđakon, o. Mihajlo Hardi, dekan i župnik Metlike, o. Danijel Hranilović, župnik zagrebački i eparhijski ekonom, o. Mihajlo Simunović, katedralni župnik križevački, o. Ivan Radeljak, duhovnik u Grkokatoličkom sjemeništu i ravnatelj eparhijskog Caritasa, o. Milan Stipić, župnik Jastrebarskog i dušobrižnik dalmatinskog vikarijata, o. Nenad Krajačić, župnik Pribića i Pećnog, o. Marjan Jeftimov, župnik Sošica i Kašta, o. Aleksandar Hmilj, župnik Slavonskog Broda te rimokatolički svećenici mr. don Zdenko Milić, kanonik Stolnog kaptola sv. Stošije u Zadru, don Dario Tičić, župnik Gospe Maslinske u Zadru, don Slavko Ivoš, župnik Velog i Malog Iža, o. Damjan Kružičević OSB iz benediktinskog samostana sv. Kutme i Damjana na Ćokovcu, don Krešo Ćirak, župnik Obrovca, đakoni o. Leopold Jagešić OSB i don Tomislav Končurat, g. Jan Jakubov, lektor iz Košićke eparhije (Slovačka). Među brojnim nazočnima, uz ređenikovu obitelj i rodbinu sa otoka Iža i Paga te Zadra, bio je i g. Davor Ivo Stier, zastupnik u Hrvatskom saboru i Europskom parlamentu. Pjevanje žumberačkog prostopjenija predvodili su vjernici župe sv. Ćirila i Metoda na čelu sa sestrama bazilijankama, a dva glagoljaška napjeva izveli su pjevači iz skupine "Dalmatika" iz Vlašića-Rtine i ređenikove rodne župe sv. Petra i Pavla u Velom Ižu. U homiliji vladika Nikola Kekić se osvrnuo na evanđeoski odlomak Mesopusne subote i pozvao na bolje i zauzetije međusobne ljudske i kršćanske odnose na svim razinama, od obitelji do društvenog i javnog života te protumačio đakonsku službu i sam obred ređenja. Na kraju se svima zahvalio i sam ređenik. Đakon Livio Marijan od 2013. godine vrši službu kancelara Križevačke eparhije i biskupova tajnika. Rođen je 1964. u Zadru, školovao se u Los Angelesu (SAD) i Zagrebu gdje je završio Filozofski fakultet, studij filozofije i etnologije te teološki studij u Zadru. Radio je više godina kao osobni tajnik zadarskog nadbiskupa Ivana Prenđe, nadbiskupijski vicekancelar i voditelj ureda za izdavaštvo i kulturu, objavio više radova iz područja hrvatske glagoljaške baštine, sudjelovao u izradi "Božanskog časoslova" Liturgijskog vijeća Hrvatske biskupske konferencije i predavao na Nadbiskupskoj klasičnoj gimnaziji u Zadru. Trenutno se bavi izradom hrvatskih prijevoda liturgijskih tekstova bizantsko-slavenskog obreda sa starocrkvenoslavenskog te promocijom kršćanskog Istoka i položaja kršćana na Bliskom Istoku. Oženjen je i ima dvoje djece.

PRILOG LAUDATO TV: https://laudato.tv/izdvojeno-3-2-2018-livio-marijan-zareden-je-za-dakona-krizevacke-eparhije/