U srijedu, 30. siječnja 2019. svečanom Božanskom liturgijom sv. Ivana Zlatoustoga u katedrali Presvete Trojice u Križevcima, proslavljen je blagdan sveta Tri Svetitelja Bazilija Velikoga, Grgura Bogoslova i Ivana Zlatoustoga, zaštitnika Križevačke eparhije. Liturgiju je služio vladika križevački Nikola Kekić uz susluženje grkokatoličkih i rimokatoličkih svećenika, a propovijedao je o. Aleksandar Hmilj, župnik Slavonskog Broda i Andrijevaca.  Liturgiju je pjevao Katedralni zbor Križevci pod ravnanjem prof. Ozrena Bogdanovića. Osim što su bili sveti arhijereji i pastiri, svojim su teološkim spisima udarili temelje svekolike kršćanske teologije o Presvetoj Trojici, utjelovljenju Gospoda Isusa Krista i spasenju, a k tome su i izuzetno pridonijeli usmjeravanju kršćanske duhovnosti, askezi, karitativnom djelovanju, propovijedanju i liturgijskom životu Crkve. Ovaj zajednički blagdan ustanovljen je u 11. stoljeću, a svaki od triju velikih otaca ima i svoj vlastiti blagdan u crkvenom kalendaru.