U nedjelju, 20. siječnja 2019., župa Kašt proslavila je naslovnika župe i crkve sv. Antuna Velikoga, pustinjaka, svečanom svetom liturgijom u župnoj crkvi koju je služio o. Željko Pajić, vikar žumberački i župnik karlovački, uz susluženje domaćeg župnika o. Zorana Vladušića, o. Marjana Jeftimova, župnika sošičkoga, o. Nenada Krajačića, župnika pećanskog i pribićkog te o. Euzebija Kneževića, pavlina iz Kamenskog koji je propovijedao. O. Euzebije je u propovijedio naglasio opasnost od metarijalizma i gedonizma što ih svako kršćanin iskušava u današnjem svijetu te istaknuo primjer velikoga monaškoga oca i  pustinjaka Antuna koji se povukao od svijeta da bi lakše i učinkovitije čuo i obdržavao riječ Božju, pozaknuvši sve na nasljedovanje njegova svetog primjera u što zauzetijem duhovnom životu (Fotogtafije: Niko Goleš). Fotoalbum: