Zagrebački pomoćni biskup Mijo Gorski predslavio je u nedjelju 28. siječnja tradicionalnu planinarsku misu na jubilarnom 25. zimskom planinarskom hodočašću na Svetu Geru koje je ove godine okupilo rekordnih dvije tisuće planinara. Od kada je imenovan pomoćnim zagrebačkim biskupom mons. Gorski redovito, već osmu godinu zaredom, dolazi na poziv domaćina, župnika grkokatoličke župe Stojdraga i upravitelja kapelice Sv. Ilije na Žumberku protojereja stavrofora Mile Vranešića predvoditi misno slavlje za planinare. Uz biskupa Gorskog koncelebrirali su uz domaćina, župnik župe sv. Mihaela arkanđela iz Kalja mons. Juraj Jerneić, župnik župe sv. Petra i Pavla u Mrzlom Polju Gorazd Bastašić, župnik župe Uskrsnuća Gospodnjeg iz Radatovića o. Zinovije Zastavni te župnik iz sv. Jane Josip Gonan (IKA, Zagreb) - cijeli članak: klikni na sliku