U četvrtak, 6. prosinca 2018., u Konkatedrali sv. Ćirila i Metoda u Zagrebu, svečanom blagdanskom liturgijom sv. Ivana Zlatoustoga, koju je služio križevački vladika Nikola Kekić, uz susluženje o. Danijela Hranilovića, župnika zagrebačkoga i eparhijskog ekonoma, o. Ivana Radeljaka, ravnatelja eparhijskog Caritasa i duhovnika Grkokatoličkog sjemenište te đakona  Livija Marijana, eparhijskog kancelara i tajnika, proslavljen je blagdan sv. Nikole, biskupa Mire Licijske i čudotvorca, ujedno i imendan vladike Nikole. Vladiki je na koncu liturgije uime svih nazočnih čestitku izrekao župnik o. Danijel, nakon čega je otpjevano Mnogoljeće. Vladika Nikola se u homili osvrnuo na dva aspekta života i značaja biskupa Nikole iz Mire: aspekt prave vjere, one razumske razine, i aspekta srca, to jest ljubavi s kojom vjerujući živi ono što vjerujem. To je na izvanredan način pokazao upravo sv. Nikola: svojom borbom za pravovjerje na Nicejskom saboru, ali i svojim životom dobrote i ljubavi prema bližnjemu kao pastir svoje Crkve u Miri. Tako je svakom kršćaninu pokazao smjernicu za potpuni i pravi kršćanski život. Čestitkama vladiki Nikoli pridružili su se brojni svećenici i vjernici okupljeni na druženju u Grkokatoličkom sjemeništu. Uoči blagdana služena je i blagdanska Večernja u čast na ovog velikog sveca Istoka i Zapada. Na mnogaja ljeta, Vladiko!