Na blagdana Rođenja presvete Bogorodice, 8. rujna 2018., vladika križevački Nikola Kekić blagoslovio je obnovljenu istoimenu župnu crkvu u Kaniži. Ovo je treća obnova crkve u  skroije vrijeme (prvi puta zakrpana rupa od granate 1998.). Obnova crkve je dovršena 2006. kada je oslikan strop, promijenjena su vrata i krov, a što su financirali župljani i Ministarstvo kulture RH (dali za slikarske radove, a slikali umjetnici iz Ukrajine). Ovu zadnju obnovu je u cijelosti izvela Križevačka eparhija u suradnji sa župnikom o. Nikolom Stupjakom i crkvenim odborom. Crkva je pretrpjela  dijelom i štetu od požara, što se obnovilo uz pomoć  mještana obaju obreda i Općine Bebrina. U svetoj liturgiji su sudjelovali svećenici grkokatolici i rimokatolici: župnik Nikola Stipjak, bosansko-hercegovački vikar Miroslav Krnješin, Orel Zakaljuk, Igor Grahovac, Aleksandar Hmilj, Ivan Ljiskij  Nikola Stupjak, Robert Farkaš, Stjepan Sokolović, Krunoslav Karas i Ivan Lovrić.