U subotu, 17. studenog 2018. svećenici Slavonsko-srijemskog vikarijata okupili su se u Kaniži, kraj Slavonskog Broda, na svoj redoviti četvrti susret kako bi molitveno i kroz promišljanje na teme: Propovjednik pred izazovima 21. stoljeća razmijenili svoja iskustva i dodatno učvrstili zajedništvo prezbiterija ovoga dijela Križevačke eparhije. Susretom je predsjedao zamjenik biskupskoga vikara za Slavoniju i Srijem mr.sc. Vladimir Sedlak, a na susretu sudjelovali gotovo svi svećenici s područja Vikarijata. Iza pohoda župnoj crkvi, molitve Trećega časa i mogućnosti za pristup sakramentu pomirenja, daljnji tijek susreta odvijao se u prostorijama župnoga doma. Uz najavljenu temu za promišljanje, svećenici su se dotakli i Papine poruke za svjetski dan siromaštva, određenih liturgijskih smjernica iz Reda služenja (Ordo celebrationis), dovršene Vikarske vizitacije župa, načina i prakse obilježavanja sjećanja na žrtve Vukovara u našim župama, inicijative Zvon za Vukovar i njezino implementiranje odredbom hrvatskih biskupa u svim župama našega Vikarijata. Susret je zaokružen čestitkom preč. o. Ivanu Barščevskom za 50-tu obljetnicu njegova svećeništva, zajedničkim blagovanjem i razgovorom kod stola.