U dokraja ispunjenoj grkokatoličkoj katedrali Presvete Trojice u Križevcima, u petak, 16. studenoga 2018., održan je deveti godišnji koncert Katedralnog pjevačkog zbora Križevci. Nakon uvodne, pjevane molitve Očenaša prema ukrajinskom napjevu, repertoar se nastavio ruskim napjevom Iže heruvimi, Anatemi ben mio Luce Marenzija te Zdravo Marijo Vlade Sunka. Djelo Josifa Bokšaja Hvalite Gospoda  izvela je sporaistica Lana Čakija uz pratnju zbora, dok je solistički izvlea Schuberotvu Ave Mariju i Mozartovu Lacrimosu iz Requiema u d-molu, a uz glasovirsku pratnju prof. Jelene Stanković. Nadalje zbor je izveo djelo Nikolaja Kedrova Otče našTebe pojem Borisa Komarevskog te Gospod Bog je pastir moj Antonina Dvoraka, a za sami kraj Budi imja Gospodne iz liturgije sv. Ivana Zlatoustog.  Kao dodatak, oduševljenu publiku zbor je počastio Carskom jektenijom (prošnjama) nepoznatog autora, na crkvenostaroslavenskom, grčkom i hrvatskom jeziku, a uz soliste Lanu Čakiju i protojereja stavrofora Mihajla Simunovića, katedralnog župnika i člana zbora. Prisutnima se obratio ravnatelj i predsjednik Katedralnog zbora Ozren Bogdanović, koji je najavio bogat program obilježavanja jubilarne, 10. obljetnice postojanja zbora u 2019. godini. Ispred Grada Križevaca koncertu su prisustovali pročelnici Ivan Biškup i Krešimir Brunović, a voditelj programa bio je Ottone Novosel Franz (Dejan Pernjak, Ozren Bogdanović, foto: Jurica Horvat, Zdravko Petrinec, Dejan Pernjak)

Foto: otvori

VIDEO: Emisija "Pozitivno" Katedralni pjevački zbor Križevci: https://www.youtube.com/watch?v=Y0Q7PnU4IfQ&feature=youtu.be&fbclid=IwAR02-7ef-1WUMriL9zx08eJt2O6hFXRU9BltQB5rFOLuApvj7EOdUKpdamg